Ziemniaki, białe pieczywo oraz makaron – powodują tycie, czy nie?

Mówi się, że ziemniaki, białe pieczywo oraz biały makaron należą do grupy produktów, które tuczą. Prawda zaś jest taka, że w zasadzie żadne produkty same w sobie nie posiadają właściwości powodujące tycie. Jedynym zagrożeniem jest nadmierne spożywanie tychże artykułów spożywczych, bądź niedobrze skomponowany jadłospis.

Te trzy produkty są bogatym źródłem węglowodanów, które są niezbędne w czasie procesu odchudzania, dlatego należy je uwzględniać w swojej codziennej diecie.

  • biały chleb dostarcza około 248 kcal w 100 g
  • biały makaron bezjajeczny dostarcza około 363 kcal w 100 g
  • ziemniaki dostarczają około 60 kcal w 100 g

Problemem większości ludzi są nawyki żywieniowe związane z tymi produktami. Mianowicie: najczęściej ziemniaki polewa się tłuszczem ze skwarkami, zaś makaron podaje się z tłustym sosem. Natomiast jeżeli prawidłowo przygotuje się owe artykuły spożywcze, z pewnością mogą się one stać bogatym w potrzebne składniki odżywcze posiłki, które zamiast nadprogramowych kalorii dostarczą nam sporą dawkę energii.

Co więcej, możesz także zamienić białe pieczywo na pieczywo ciemne -wykonane z razowej mąki, natomiast biały makaron zastąpić razowym makaronem.

Nie dajcie się więc wpędzić ze skrajności w skrajność! Pamiętajcie, że w nadmiarze wszystko szkodzi. Jedzmy więc wszystko z głową, a z pewnością uda nam się utrzymać wspaniałą linię!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s